Головна » Новини і коментарі » 2024 » Байден виступив із програмною промовою в Конгресі

Байден виступив із програмною промовою в Конгресі

08.03.2024
283
Програмний виступ Джозефа Байдена перед Конгресом 7 березня 2024 року привернув загальну увагу насамперед через наближення президентських виборів у США. Президент Дж.Байден не просто мав довести свою здатність і готовність керувати державою у 81 рік, але також надати політичну програму, з якою він зможе перемогти свого єдиного конкурента на виборах - Дональда Трампа.
 
Саме з загрози, якою є Трамп, і почався виступ. Президент Байден згадав промову президента Рузвельта в 1941 році, де той назвав ситуацію безпрецедентною, і назвав нинішню ситуацію не менш унікальною. Ситуація, коли сама Історія дивиться на дії американських конгресменів та американського народу. Якщо у 1941 році Європі, світу та демократії погрожував А.Гітлер, то сьогодні Історія дивиться, як американці відреагують на подвійну загрозу – В.Путіна в Європі (а особливо – в Україні), та Д.Трампа у США.
 
Друга загроза, на яку дивиться Історія, - це консервативні закони проти ЕКО та абортів у тих штатах, де при владі перебувають республіканці. Напередодні 8 березня президент Дж.Байден обрушився на консерваторів за те, що вони порушують права жінок, у тому числі право розпоряджатися власним тілом. Також він торкнувся охорони здоров'я загалом, яку було відсунуто на задній план Д.Трампом, але вона повернулася на важливе місце за нинішньої Адміністрації.
 
Третій важливий меседж із програмного мовлення Джозефа Байдена: Сполучені Штати знаходяться на піку свого економічного відродження. Найнижчий рівень безробіття за 50 років, найнижчий розрив у доходах між представниками різних рас за 20 років, інфляція знизилася з 9% до 3%, рекордні 15 мільйонів робочих місць створено за три роки, і ще 16 мільйонів американців започаткували власний дрібний бізнес. Усього цього не було б, на думку Байдена, якби при владі залишився його опонент.
 
Четвертий меседж, в якому об'єднані зовнішня та внутрішня загрози – це насильство та тероризм. Джозеф Байден порівняв знайомі американцям явища масового шутингу та напад Хамас на Ізраїль у жовтні 2023 року. Президент, у присутності родичів заручників, назвав це наймасштабнішою атакою на єврейський народ після Голокосту і запевнив Ізраїль у продовженні підтримки його боротьби проти Хамаса, але водночас заявив про необхідність забезпечити гуманітарну допомогу палестинському народу. Для цього США запустить морський порт у Газі, через який постачатиметься гуманітарна допомога.
 
Нарешті, п'ятим пунктом, у якому президент Джозеф Байден об'єднав внутрішній і зовнішній порядок денний, стали відносини США та КНР. За його словами, республіканці переймалися, що за демократів Китай почне обганяти Америку за темпами зростання ВВП, проте сьогодні економіка США зростає, торговий дефіцит із Китаєм на найнижчому рівні за десятиліття, а практики недобросовісної конкуренції з боку Китаю успішно блокуються Штатами. При цьому президент Байден хоче не конфлікту з КНР, а конкуренції, що можна трактувати як бажання показати себе президентом світу на другому терміні, на відміну від конфліктного та непередбачуваного Трампа.