Головна » Новини і коментарі » 2020 » «Сюрреалістична промова Помпео про Китай»

«Сюрреалістична промова Помпео про Китай»

01.08.2020
2218

За Т. Райту


Держсекретар Майк Помпео виступив в четвер з одним з найбільш сюрреалістичних виступів часів президентства Дональда Трампа в Президентській бібліотеці і музеї Річарда Ніксона в Йорба-Лінда, Каліфорнія. У своїй промові під назвою «Комуністичний Китай і майбутнє вільного світу», - він заявив про провал 50-річної співпраці з Китаєм і закликав вільні суспільства протистояти Пекіну.
На жаль, Помпео веде подвійну промову, в результаті чого він пропонує результати, які розходяться з його діями. Він каже, що США організують вільний світ, відштовхуючи і підриваючи вільний світ; він звеличує демократію, допомагаючи і підбурюючи її руйнування будинку; і він хвалить китайський народ, узагальнюючи при цьому злі наміри китайських студентів, які хочуть приїхати в Америку.
Висловлення Помпео про китайських студентів добре узагальнює наступна фраза:
«Ми також знаємо, що не всі китайські студенти і працівники є звичайними студентами та робітниками, які приїжджають сюди, щоб заробити трохи грошей і отримати деякі знання. Занадто багато хто з них приїжджають сюди, щоб вкрасти нашу інтелектуальну власність і відвезти її назад в свою країну ».
Помпео також дуже лояльний до чинного президента, який не дбає ні про демократію, ні про дисидентів, ні про свободу, ні про прозорість за кордоном. Багаторічний послужний список Трампа з цього питання добре задокументований, і це визначило його особистий підхід до Китаю.
У своєму виступі Помпео намалював картину китайського лідера, рухомого марксизмом-ленінізмом і який здійснює план з виконання свого «багаторічного прагнення до глобальної гегемонії китайського комунізму».
Крім усього іншого, доповідач не зміг встояти перед тонко завуальованим і неминуче контрпродуктивним ударом по канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, сказавши загадково:
У нас є союзник по НАТО, який не встав на шлях, який йому необхідно зайняти стосовно Гонконгу, тому що цей союзник побоюється, що Пекін обмежить його доступ до ринку Китаю. Це така боязкість, яка призведе до історичного провалу, і ми не можемо потурати цьому.
Конкуренція з Китаєм є важливою складовою стратегії вільного світу, але тільки однією частиною, і конкуренція не є самоціллю. Деякі критики вже турбуються про те, що розмови про вільний світ приведуть до холодної війни з Китаєм, розділивши світ на дві частини.
Не буде перебільшенням сказати, що союзники США в Азії і Європі, просто скам'яніли від перспективи повномасштабної холодної війни, в якій США і Китай відмовляються від дипломатії на користь силових способів впливу друг на друга.

Читайте також:США оголосило холодну війну Китаю, у Святій Софії перший намаз: Топ-5 подій тижня

Геополітичне зміцнення ЄС

 

 
Дивитись всі події