Головна » Новини і коментарі » 2021 » Росія і Китай почали спільні військово-морські навчання в Японському морі

Росія і Китай почали спільні військово-морські навчання в Японському морі

16.10.2021
1577

За М. Епіскопусом

За повідомленням ЗМІ, ВМФ Росії представлений наступними частинами Тихоокеанського флоту країни: есмінцями класу «Удалий» «Адмірал Пантелєєв», корветами класу «Стерегущий», «Герой Російської Федерації Алдар Циденжапов» і «Громкий», дизель-електричними ударними підводними човнами класу «Усть -Большерецк », береговими тральщиками, ракетними катерами та рятувальними буксирами. ВМФ Народної визвольної армії Китаю (НВАК) включають ракетний есмінець Nanchang, класу 051D, ракетний есмінець Kunming, класу 052D, фрегати класу 054A Binzhou і Liuzhou, а також дизельні підводні човни, кораблі постачання і рятувальне судно. Згідно з наданою заявою, китайські судна прибули в затоку Петра Великого 13 жовтня. До судів приєднався контингент морської авіації в складі дванадцяти російських і китайських вертольотів і літаків.

Джерела китайських державних ЗМІ повідомили, що навчання включатимуть спільні протиповітряні та протичовнові операції, а також морські маневри і удари по об'єктах морського базування. Міноборони Росії додало, що в ході навчань будуть відпрацьовані скоординований артилерійський вогонь і рухи, які спрямовані на оточення підводних човнів умовного противника. Joint Sea 2021 стане першим випадком, коли китайські військові відправлять протичовнові літаки і важкі есмінці для навчань за кордоном. У заяві для преси, що супроводжує навчання, зазначалося, що перші спільні російсько-китайські й військово-морські навчання пройшли в Жовтому морі в 2005 році в рамках навчань «Мирна місія-2005».

Joint Sea 2021 послідувала за недавньою угодою Австралії зі Сполученими Штатами про придбання флоту з восьми атомних підводних човнів і підписанням тристороннього пакту безпеки AUKUS між Вашингтоном, Лондоном і Канберрою. Пекін рішуче засудив AUKUS, який розглядається як засіб стримування китайської військової потужності в Тихому океані, як «продукт менталітету часів холодної війни і вузьких геополітичних концепцій». Чи Сун, посол Китаю з питань роззброєння, додав, що «подібна співпраця в області атомних підводних човнів - це хрестоматійний приклад ядерного поширення, який зневажає дух Договору про нерозповсюдження ядерної зброї».

Крім того, китайську сторону стривожили новини про те, що швидкохідний підводний човен США Connecticut (SSN 22) класу Seawolf зіткнулася з невідомим об'єктом під час виконання неоголошеної місії в Південно-Китайському морі. КНР зажадала «задовільного пояснення» від Вашингтона.

 

Читайте також:

Америка повертається до Ради ООН з прав людини

Повідомлення про неминучу смерть МВФ сильно перебільшені

 
Дивитись всі події