Головна » Новини і коментарі » 2021 » Переговори Путіна і Байдена в Женеві: перші підсумки

Переговори Путіна і Байдена в Женеві: перші підсумки

16.06.2021
1941

https://www.bbc.com/ukrainian/news-57499515

Першим відбулася зустріч з пресою В. Путіна
- Питання про "різкі заяви" Байдена - раніше той ствердно відповів на питання журналіста, чи вважає він Путіна "вбивцею".
"Ну, що сказати ... Всі ми знаємо ці заяви. Після цього президент Байден мені подзвонив. Ми порозумілися. Мене ці пояснення влаштували ... Він запропонував зустрітися. Ми зустрілися", - сказав Путін.
"Я в черговий раз переконався, що президент Байден - людина досвідчена", - продовжив Путін.
- Путін сказав, що Байден підкреслив, що Мінські угоди повинні виконуватися. При цьому він зазначив, що не треба бути юристом, не треба мати спеціальної освіти, щоб зрозуміти, що пропозиції України не відповідають Мінську, зокрема порушується пункт №9.
- Журналістка Euronews запитала, чи вдалося вийти на новий рівень взаєморозуміння і довіри з США.
"Лев Толстой якось сказав: в житті немає щастя, є лише блискавиці його, дорожите ними. Ось, мені здається, що в такій ситуації не може бути якоїсь сімейного довіри. Але зірниці його, мені здається, промайнули", - відповів Путін.
- Відповідаючи на питання про "червоні лінії" у відносинах двох країн, Путін сказав: "Далеко і детально розставляти акценти і щось ділити - ми до цього не дійшли".
Все це поступово має стати (або не стати) зрозумілим в процесі обговорень і домовленостей, додав Путін.
Другим до преси вийшов Джо Байден
За словами Байдена, він заявив президенту Росії, що "необхідно мати базові правила, які потрібно виконувати". За його словами, тон зустрічі, яка тривала майже чотири години, "був позитивним", і там не було "вибухової атмосфери".
У числі основних тем переговорів Байден назвав:
• Кібербезпеку - президент США дав Росії список з 16 стратегічних об'єктів, які не можуть піддаватися нападам.
• Права людини - США говорили про переслідування опозиції, в тому числі про ситуацію з Олексієм Навальним, і про важливість роботи вільних засобів масової інформації. Він також згадав про обмеження роботи Радіо Свобода (визнана в Росії іноземним агентом).
• Стратегічна стабільність - сторони домовилися почати взаємний діалог з питань обмежень на зброю.
• Безпека України - говорили про необхідність дотримуватися Мінських угод.
• Білорусь - Байден висловив заклопотаність у зв'язку з ситуацією в країні.
• Обмін в'язнями - президент США згадав про можливість взаємної видачі людей, що знаходяться в тюрмах
- Джо Байдена запитали, що саме він сказав Путіну після знаменитого інтерв'ю, в якому американський лідер погодився з тим, що президент Росії "вбивця". (Після чого Путін повідомив, що Байден з ним про це поговорив, і слова глави Білого дому його задовольнили).
"Мої слова його задовольнили", - повторив у відповідь на питання Байден.
- Журналіст також запитав Байдена, чи вірить він Путіну, на що американський президент сказав: "Мова йде не про довіру, а про взаємні інтереси". Він дав зрозуміти, що відповідь на це питання буде залежати від поведінки Росії в майбутньому.
- У відповідь на питання, чи захоче Путін відійти від своєї ролі порушника світового порядку, Байден заявив, що російський лідер не зацікавлений в холодній війні між США і Росією.
"Останнє, що хоче Путін, - це початку холодної війни", - заявив Байден і зазначив, що Росія зацікавлена ​​в розвитку своєї економіки.
- "Я сказав Путіну, що якщо Олексій Навальний помре у в'язниці, то наслідки для Росії будуть руйнівними", - заявив президент США
- "Домовилися ми про щось чи ні буде видно через шість місяців" - Байден

Читайте також:

Що означає саміт Байдена і Путіна для України

Греко-турецьке протистояння в США

 
Дивитись всі події