Головна » Новини і коментарі » 2022 » Переговори між США та Росією будуть доленосними для Європи

Переговори між США та Росією будуть доленосними для Європи

10.01.2022
1616

https://www.atlanticcouncil.org/content-series/inflection-points/can-the-us-avoid-both-appeasement-and-war-this-weeks-russia-talks-will-be-revealing/

Європа дуже часто стикалася з такими моментами, коли питання життя та смерті, а також війни та миру залежали від балансу зовнішніх сил. Мирне закінчення холодної війни тридцять років тому мало змінити криваву історію і сповістити період, який, як сподівався тодішній президент США Джордж Буш-старший у 1989 році, принесе «цілісну і вільну Європу», де Росія знайде своє законне і мирне місце.

Саме в цьому контексті президент США Джо Байден збирає союзників для системного суперництва між демократіями з одного боку, і китайською та російською автократією, з іншого, яке, за його словами, визначить все двадцять перше століття.

Переговори цього тижня розпочнуться з двосторонньої американсько-російської зустрічі в Женеві, перейдуть у середу до засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі, а потім закінчаться у четвер у Відні в Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Причиною всіх цих екстрених нарад стали російські вимоги безпеки, висунуті в середині грудня у вигляді двох проектів договорів. Їхні положення забороняють Україні будь-коли вступати в НАТО і вимагають від Альянсу виведення сил, дислокованих у країнах-членах у Центральній та Східній Європі, а також припинення всіх військових навчань у цих країнах. Через кілька днів після цього було попередження від Володимира Путіна на межі ультиматуму про те, що він здійснить «військово-технічні» дії, якщо вимоги безпеки не будуть задоволені.

Плинність ситуації була підкреслена швидким військовим втручанням Росії на минулому тижні в Казахстані на прохання його президента Касим-Жомарта Токаєва, для припинення антиурядових виступів, нібито інспірованих з-за кордону.

Якщо і є послання з Казахстану офіційним особам США, які на цьому тижні ведуть переговори з Росією, то воно таке: ініціатива на стороні Путіна, він готовий йти на ризик, готовий спрямовувати війська і вважає адміністрацію Байдена — особливо після фіаско в Афганістані — та її партнерів слабкими, розділеними та нерішучими.

Найімовірніші сценарії — це відмова Путіна від своїх вимог до НАТО чи здійснення повномасштабного вторгнення в Україну. Натомість слід очікувати якихось тонших сценаріїв, спрямованих на поділ Заходу та посилення позицій Росії. Питання в тому, чи Сполучені Штати та їхні союзники зможуть уникнути як односторонніх поступок, так і війни. Майбутнє Європи знову на волосині.

 

Читайте також:

Бійня в Казахстані, все майно Порошенка заарештовано: Топ-5 подій тижня

Світ безладдя, що нарастає

 
Дивитись всі події