Головна » Новини і коментарі » 2021 » NI: НАТОвська зброя може розпалити війну України з Росією

NI: НАТОвська зброя може розпалити війну України з Росією

15.11.2021
1747

За Т.Г. Карпентером

Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО активно озброюють Україну та беруть участь в інших діях, які спонукають лідерів у Києві повірити в те, що вони мають сильну підтримку Заходу у їхній конфронтації з Росією. Конфлікт між українським урядом та сепаратистськими силами на Донбасі, який останніми роками залишався на низькому рівні інтенсивності через крихкі Мінські угоди, явно демонструє ознаки напруження. Такий розвиток подій загострює і без того небезпечну напруженість між Києвом і Москвою. З'являються все більш широкі припущення про те, що Росія може навіть почати вторгнення в Україну.

Західні лідери проводять безрозсудну стратегію, яка викликає дедалі різкіші попередження з боку кремлівських чиновників. Двічі з початку квітня Росія також проводила військові операції поблизу свого кордону з Україною. Незадовго до цього адміністрація Байдена оголосила про новий продаж зброї України на 125 мільйонів доларів. Хоча угоду було тимчасово припинено в червні, 60 мільйонів доларів з цього пакету було доставлено під час візиту міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва наприкінці жовтня.

Сполучені Штати є не єдиним членом НАТО, який здійснює продаж зброї Україні. Туреччина оснащує українських військових безпілотниками, а наприкінці жовтня сили Києва розпочали атаку безпілотників, яка знищила артилерійські батареї противника на Донбасі. Москва звернулася з різким попередженням проти ескалації конфлікту як до України, так і до Туреччини. Після цього було нове розгортання російських військ біля кордону з Україною, і держсекретар США Ентоні Блінкен висловив стурбованість тим, що Росія може провести «повторення» свого військового наступу 2014 року. Продаж зброї - лише одна із складових зростаючої підтримки Києва з боку США та деяких їхніх союзників по НАТО. Президент Джо Байден неодноразово заявляв про прихильність Вашингтона до суверенітету і територіальної цілісності України, війська США та України кілька разів проводили спільні військові навчання, а сили України були включені до військових навчань НАТО. Дійсно, Україна приймала останню версію цих маневрів у вересні 2021 року.

Такі дії бездумно дестабілізують ситуацію. Лідери України, включаючи президента Володимира Зеленського, вже роблять ура-патріотичні заяви про повернення Криму та розгром сепаратистів на Донбасі. Офіційний документ про стратегію оборони країни, що був ухвалений у березні 2021 року, прямо включає ці цілі.

За логікою, такі хвастощі безглузді: військові сили України не можуть зрівнятися з Росією ні за кількістю, ні за якістю. Проте віра у військову підтримку США чи НАТО може змусити українське керівництво відмовитися від розсудливості та розпочати нещасливу конфронтацію. Одного разу Сполучені Штати змусили надмірно нетерплячого клієнта припустити, що вони користуються підтримкою Вашингтона, і результатом стала непотрібна війна, в якій клієнт опинився в синцях і приниженому стані: Вашингтон надав Тбілісі озброєння на мільйони доларів і навіть навчав грузинські війська.

Паралелі між цим фіаско та нинішньою політикою Заходу, особливо США, щодо України викликають на сполох. Продаж зброї Вашингтоном особливо сприяє створенню небезпечної ситуації з Україною. Вашингтону та його партнерам по НАТО необхідно відмовитися від своєї дедалі більш небезпечної політики. Кремль неодноразово давав зрозуміти, що вважає Україну однією з основних проблем безпеки Росії і що спроби перетворити цю країну на військового союзника Заходу ризикують перетнути яскраво-червону лінію. Вжиття заходів, які спонукають нестабільного клієнта до провокацій, які він не зможе витримати, якщо його сильніший противник відповість ескалацією конфронтації, є кричущим зловживанням у зовнішній політиці. Озброєння України сучасною зброєю – хрестоматійний приклад такої дурниці. Сполученим Штатам, Туреччині та іншим прихильникам Києва необхідно змінити курс, перш ніж вони перетворять тліючий український конфлікт на пожежу.

 

Читайте також:

Сі Цзіньпіна офіційно названо засновником третьої доби комуністичної історії Китаю.

Визначення терміна «тероризм» – перший крок до перемоги над ним

 
Дивитись всі події