Головна » Новини і коментарі » 2020 » National Public Radio: США може зняти санкції з Росії в обмін на деескалацію на Донбасі

National Public Radio: США може зняти санкції з Росії в обмін на деескалацію на Донбасі

08.04.2020
1528

https://www.npr.org/2020/04/06/827608458/opinion-the-coronavirus-crisis-presents-an-opportunity-to-end-war-in-ukraine

Криза COVID-19 може надати несподівану можливість припинити єдину гарячу війну в Європі - військові дії на Донбасі. До цієї думки прийшли колишні посли США в Україні Вільям Б. Тейлор - віце-президент по стратегічній стабільності і безпеки Інституту миру США, Стівен Пайфер - науковий співробітник інституту Вільяма Перрі в Стенфордському університеті і Джон Гербст - директор Євразійського центру Атлантичної ради. Цікаво, що всі три автори є прихильниками жорсткої політики щодо Росії.
Оскільки поширення коронавируса і падіння цін на нафту все більше позначаються на економіці Росії, Сполучені Штати і їх союзники можуть запропонувати скасувати міжнародні санкції проти Росії, в обмін на зміну політики Москви щодо України. Війна продовжує завдавати шкоди інтересам Росії, європейської і західної безпеки - і світу, в якому правлять закони, а не сила зброї.
Міжнародне співтовариство ввело санкції проти Москви, які знижують економічне зростання в Росії на 1% щорічно з 2014 року. Ціни на сиру нафту, опору російської економіки, в даний час досягли 18-річного мінімуму, при цьому на викопне паливо припадає 60% російського експорту.
Зараз, як ніколи, Росія зацікавлена ​​в знятті санкцій. Путін використав свій виступ на віртуальній зустрічі на вищому рівні «G 20» минулого тижня, щоб закликати до припинення всіх міжнародних санкцій. Він назвав полегшення санкцій "гуманітарною проблемою" в світлі пандемії COVID-19.
У тісній співпраці з лідерами Німеччини, Франції та України президент Трамп повинен запропонувати президенту Путіну повернути міжнародний кордон під суверенітет України і скасувати санкції, накладені на Росію за Донбас. При цьому «кримські» санкції залишаються в силі.
Основою угоди повинні стати Мінські домовленості: це припинення вогню, виведення непідконтрольних ОБСЄ сил Росії, повернення кордону під український контроль, місцеві вибори і децентралізація прийняття рішень для всіх адміністративних районів України.
Щоб забезпечити безпеку на Донбасі під час цього процесу, однією з можливих заходів може стати спільне патрулювання національної української поліції та місцевої поліції, які існує в Донбасі. Ця домовленість могла б контролюватися ОБСЄ і - для сприяння забезпеченню справедливих і безпечних виборів - може бути задіяна міжнародна миротворча місія. Ці миротворчі сили будуть санкціоновані Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй і очолюватися нейтральною країною. Ключовою вимогою було б, щоб міжнародний кордон України з Росією контролювалася миротворцями, а не російськими військовими.
У Вашингтоні президенту Трампу знадобиться підтримка Конгресу, щоб зняти санкції проти Росії, і це представляється можливим, з урахуванням двопартійного консенсусу, на основі якого ці санкції і були введені.
Ці ж умови повинні були б підтримати консенсус між Сполученими Штатами, їхніми європейськими партнерами і союзниками по НАТО. При двопартійній і трансатлантичній підтримці президент Трамп зможе безпосередньо взаємодіяти з президентом Путіним.
Наростання загрози здоров'ю та економічним загрозам коронавіруса підштовхнула український парламент минулого тижня просунути суперечливий продаж землі і провести банківські реформи, необхідні для отримання найважливіших кредитів Міжнародного валютного фонду. Росія, на тлі пандемії, як ніколи зацікавлена ​​в знятті санкцій.
Перед глобальною загрозою всі країни повинні зосередитися на боротьбі з коронавірусом, а не зі своїми сусідами.

Читайте також:Лихоманка на ринку нафти триває

Kінець реальності

 
Дивитись всі події