Куди йде G7?

09.06.2021
1893

За матеріалами CFR

G7 - це неформальний блок промислово розвинених демократій - США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії і Сполученого Королівства - який щорічно зустрічається для обговорення таких питань, як глобальне економічне управління, міжнародна безпека та енергетична політика. Прихильники кажуть, що невелике і відносно однорідне членство в цьому форумі сприяє колективному прийняттю рішень, але критики відзначають, що йому часто не вистачає доведення своїх ідей до логічного кінця і що при цьому виключаються важливі держави, що розвиваються.
Майбутнє G7 було поставлено під загрозу через тривалу напруженість у відносинах з Росією і, все частіше, з Китаєм, а також з-за внутрішніх розбіжностей з приводу торгової і кліматичної політики. Президент Джо Байден пообіцяв відновити історичну прихильність Сполучених Штатів політиці багатосторонності. В знак відновлення співпраці G7 досягла історичної угоди перед самітом в червні 2021 року в графстві Корнуолл, Англія, про перегляд глобальних правил корпоративного оподаткування.
Експерти сподівалися, що відтворена «велика сімка» зможе краще сприяти колективним діям. За словами Стюарта М. Патріка з CFR, без Росії група стала більш «солідарною і ефективною», маючи як загальні інтереси, так і загальні цінності. Однак президент Трамп під час своєї каденції кинув виклик єдності G7 по ряду питань, в тому числі головним чином з торгівлі та клімату, стверджуючи, що союзники США скористалися Сполученими Штатами. Підйом Китаю також створює проблеми для групи.
Багато аналітиків також вважають, що авторитет і вплив Великої двадцятки (G20), форуму міністрів фінансів і керівників центральних банків дев'ятнадцяти найбільших країн світу, а також ЄС, перевершили авторитет G7. Нові держави, включаючи Бразилію, Китай, Індію, Мексику і Південну Африку, відсутність яких в G7 часто зазначалася, належать до G20. Росія також залишається членом G20, в якій держави-члени групи представляють близько 80 відсотків світового ВВП і три п'ятих населення світу. Крім того, лунають також заклики до нових багатосторонніх домовленостей. Деякі експерти схвалили розширення G7, щоб включити в неї Австралію, Індію і Південну Корею, тим самим сформувавши групу демократій «D10».
З моменту вступу на посаду президент Байден знову повернув Сполучені Штати до їх союзницьких альянсів і більш широкої багатосторонньої системи відносин, і він візьме участь в своєму першому саміті G7 в якості президента в червні 2021 року. Крім того, що напередодні нової зустрічі у Великобританії міністри фінансів G7 досягли угоди про нові принципи оподаткування, повідомляється також, що Велика сімка збирається запустити альтернативу китайському BRI.

 

Читайте також:

Пакистан йде на конфлікт з Китаєм

Чи зможе світ коли-небудь розкрити таємницю походження COVID-19?

 
Дивитись всі події