Головна » Новини і коментарі » 2022 » Коло альтернатив китайській ініціативі «Один пояс, один шлях» розширюється

Коло альтернатив китайській ініціативі «Один пояс, один шлях» розширюється

15.01.2022
1899

https://nationalinterest.org/feature/can-europe%E2%80%99s-global-gateway-offset-china%E2%80%99s-belt-and-road-199291

За останнє десятиліття, на тлі феноменального економічного та військового зростання Китаю, увага всього світу переключилася на Азію, особливо на Індо-Тихоокеанський регіон. Більшість цієї уваги було зосереджено на інфраструктурних потребах. У звіті Азіатського банку розвитку (АБР) за 2017 рік потреби азіатської інфраструктури оцінюються у розмірі від 22,6 трлн до 26 трлн доларів до 2030 року. Ідея того, що регіональне панування буде завойовано за рахунок інфраструктурних зв'язків, набирає сили після оголошення китайської ініціативи «Один пояс, один шлях» (BRI) на трильйон доларів у 2013 році, що тільки посилило сприйняття глобальних загроз і конкуренцію.

Сьогодні представлено кілька ініціатив, покликаних запропонувати альтернативи BRI. Азіатські економіки, такі як Японія, через Розширене партнерство для інфраструктури (EPQI , ініційоване у 2016 році) та Індія через Безпеку та зростання для всіх (SAGAR, запущене у 2020 році) прагнули створити альтернативи, а не протидії Ініціативі Одного шляху, розуміючи, що вони не можуть самостійно зрівнятися з величезним інвестиційним капіталом BRI. Хоча в 2011 році Сполучені Штати запустили «поворот до Азії» з урахуванням інфраструктури, Сполученим Штатам знадобилося вісім років, щоб запустити орієнтовану на інфраструктуру мережу Blue Dot Network (BDN). Крім того, з'явилася спільна з Японією та Австралією ініціатива США, що включає чотиристоронній діалог з безпеки (Quad). З 2015 року партнери Quad вже профінансували регіональну інфраструктуру на суму понад 48 мільярдів доларів.

Такі багатосторонні ініціативи демонструють стійке зростання протягом останніх п'яти років у спробі потенційно компенсувати BRI та відповідати йому у фінансовому відношенні. Наприклад, у 2021 році західні демократії оголосили про три великі довгострокові плани. "Група семи" (G7) представила Build Back Better World (B3W) - "позитивну ініціативу" щодо надання альтернатив китайським інвестиціям шляхом задоволення попиту на інфраструктуру для країн із середнім рівнем доходу. Сполучене Королівство запустило ініціативу Clean Green - ключову частину її вкладу в G7 B3W - для підтримки стійкої інфраструктури та екологічно чистих технологій у країнах, що розвиваються, з зобов'язанням у розмірі 3 мільярди фунтів стерлінгів протягом наступних п'яти років. Крім того, у грудні було запущено нову інфраструктурну стратегію Європейського союзу (ЄС) Global Gateway.

 

 
Дивитись всі події