Головна » Новини і коментарі » 2020 » Гонка озброєнь переміщується в Арктику

Гонка озброєнь переміщується в Арктику

16.09.2020
3038

За К. Ларсоном

https://nationalinterest.org/blog/buzz/russia-vs-america-why-armed-icebreakers-could-become-reality-168982


У квітні 2019 року ВМС США і берегова охорона США надали VT Halter Marine Inc. $ 745,9 мільйонів на будівництво нового криголама для берегової охорони Polar Security Cutter (PSC), який являє собою великий криголам. Хоча контракт розрахований на один великий криголам, він може бути розширений за рахунок включення двох додаткових PSC, довівши загальну кількість нових криголамів до трьох.
З моменту озброєння американських криголамів пройшло більше півстоліття. Криголами класу Wind часів Другої Світової війни були озброєні різними палубними знаряддями і крупнокаліберними кулеметами. Деякі з них навіть служили в Радянському Союзі завдяки Закону про ленд-ліз, однак ці палубні знаряддя були зняті в 1960-х роках.
Після закінчення холодної війни криголамний флот Берегової охорони США стрімко скоротився - сьогодні він представлений всього одним важким криголамом USCGC Polar Star і одним середнім криголамом USCGC Healy. Третій криголам не діє після того, як судно вийшло з ладу в 2010 році.
Нещодавно держсекретар США Майк Помпео підкреслив, що Арктичний регіон набуває все більшого стратегічне значення, причому не тільки для країн, які вважають себе арктичними державами. Наприклад, «Пекін стверджує, що він« держава, близьке до Арктиці », хоча найкоротшу відстань між Китаєм і Арктикою становить 900 миль. Є тільки арктичні держави і Неарктичного держави », - пояснив Помпео. «Третьої категорії не існує, і заяви про інше не дають Китаю права ні на що». Втім, інтерес Китаю до Арктики від цієї заяви не зменшиться.
Російський криголамний флот набагато перевершує американський флот - у РФ близько сорока кораблів, ще близько дюжини або в даний час будуються, або закладаються в бюджет, деякі з яких мають атомні двигуни. У 2007 році Росія встановила прапор на дні Арктики недалеко від Північного полюса.
Підвищення доступності та активності Арктичного морського шляху збільшує потребу в послугах берегової інфраструктури та охорони в арктичній морській зоні. Довгострокові тенденції вказують на все більш стабільну навігацію і конкурентоспроможність регіону, а екологічні та економічні чинники ускладнюють прогнозування масштабів і темпів змін. У міру того як регіон привертає все більшу увагу як з боку держав-партнерів, так і з боку держав-конкурентів Штатів, економічні інтереси й інтереси безпеки Америки стануть ще більш тісно пов'язані з Арктикою. Відповідні зміни будуть зроблені Росією, Китаєм, і, можливо, іншими країнами. Води Північного океану нагріваються не тільки у фізичному сенсі.

 

Читайте також:Нормандська зустріч і арешт Марії Колесникової: Топ-5 подій тижня

Китай переманює інженерів

 
Дивитись всі події