Головна » Новини і коментарі » 2021 » Що означає саміт Байдена і Путіна для України

Що означає саміт Байдена і Путіна для України

14.06.2021
1870

За М. Епіскопусом


Президент Джо Байден і президент Росії Володимир Путін збираються зустрітися на цьому тижні в Женеві. Зустріч відбудеться в рамках першої зарубіжної поїздки Байдена, яка відкрилася участю президента в саміті G7 в п'ятницю, а також включає його участь в саміті НАТО 14 червня в Брюсселі.
У заяві для преси Білого дому зазначено, що лідери обговорять «спільний порядок денний щодо забезпечення глобальної безпеки в області охорони здоров'я, стимулювання відновлення світової економіки, боротьбі зі зміною клімату, розширення цифрового і торговельного співробітництва, зміцнення демократії та вирішення спільних зовнішньополітичних проблем».
Саміт міг би стати майданчиком для потенційно продуктивної дискусії з обраних питань стратегічної стабільності, грунтуючись на готовності обох лідерів знайти точки дотику з питань контролю над ядерними озброєннями. Проте очікується, що Путін і Байден озвучать широкий спектр зовнішньополітичних розбіжностей. Хоча повний порядок денний саміту невідомий, прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі раніше підтвердила, що обговорення включатимуть останні події в Білорусі та Україні. Українське питання довгий час залишається гарячою точкою в складних відносинах Кремля із Заходом.
Раніше на цьому тижні Путін зробив недвозначне попередження Києву з приводу перспектив членства України в НАТО. «Принаймні 50% жителів України не хочуть вступу в НАТО, і це розумні люди», - сказав він по російському державному телебаченню, відзначивши, що поширення систем стратегічних і тактичних озброєнь НАТО так близько до кордону з Росією створює неприйнятні ризики і розглядається в Москві як «червона лінія».
«Вони розуміють, що не хочуть опинитися на лінії вогню, вони не хочуть бути розмінною монетою чи гарматним м'ясом», - додав Путін. Це одні з найжорсткіших коментарів Путіна з українського питання, що вказують на відновлення побоювань у Москві з приводу амбіцій Києва щодо НАТО. Перспективи членства України в НАТО залишаються вкрай обмеженими, але, як зазначив Путін, «ніхто не говорить Україні« ні»... є формальні обмеження, але немає ніяких гарантій, що Україна не вступить в НАТО».
Проте в короткостроковій і середньостроковій перспективі мало що зміниться. І Кремль, і Білий дім готуються до саміту, проте він, як очікується, не призведе до яких-небудь істотних угод або серйозних змін в політиці. У доступному для огляду майбутньому Україна  залишатиметься головним джерелом розбіжностей між Вашингтоном і Москвою. Ще невідомо, чи зможе саміт стати початком конструктивного діалогу з конкретних питань, особливо в пошуках рішення триваючого конфлікту на Донбасі, який тривав довше, ніж Друга світова війна і забрав життя тисяч людей з обох сторін.

 

Читайте також:

У Європі стартували футбольний чемпіонат і Саміт G7: Топ-5 подій тижня

Куди йде G7?

 
Дивитись всі події