Головна » Новини і коментарі » 2021 » Автократія VS демократія

Автократія VS демократія

24.02.2021
2412

За Ф. Кемпе

Джо Байден тричі використовував термін «точка перегину» в своєму найзначнішому на сьогоднішній момент зовнішньополітичному виступі на посаді президента. Він хотів, щоб його слова мали історичну цінність. Перш за все він хотів, щоб його віртуальна аудиторія на Мюнхенській конференції з безпеки почула, що глобальні демократії переживають вирішальний момент в їхній посиленній боротьбі з авторитаризмом і що вони не повинні недооцінювати ставки: «Ми знаходимося в самому розпалі фундаментальних дебатів про майбутнє і напрямку розвитку нашого світу », - сказав Байден аудиторії.
«Ми знаходимося на переломному етапі, - сказав Байден, - між тими, хто стверджує, що з урахуванням всіх проблем, з якими ми стикаємося - від четвертої промислової революції до глобальної пандемії, - що автократія - кращий шлях вперед ... і тими, хто розуміє, що саме демократія необхідна для вирішення цих проблем ».
Однак за цим головним моментом ховалося зростаюче визнання високопоставленими чиновниками адміністрації Байдена і їхніми європейськими колегами того, наскільки складно буде перекрити досягнення Китаю, особливо в зв'язку з тим, що країна стає першою великою економікою, яка відновила зростання після пандемії COVID-19 і забезпечує власною вакциною 1,4 млрд. споживачів.
Таким чином, адміністрації Байдена необхідно буде розробити набагато більш творчий, інтенсивний і спільний компромісний підхід до своїх азіатських і європейських союзників, ніж, можливо, будь-коли раніше.
Політика США повинна враховувати роль Китаю як провідного торговельного партнера для більшості ключових партнерів Америки, в тому числі і той факт, що в 2020 році Китай вперше в історії перевищив Сполучені Штати в якості ведучого торгового партнера Європейського Союзу. Сполучені Штати повинні враховувати політичні та економічні потреби своїх партнерів - і визнати, що вони навряд чи займуть загальну, скоординовану позицію по Китаю без холоднокровного розрахунку своїх національних інтересів. Байден постарався врахувати це у своїй промові. «Ми не можемо і не повинні повертатися до безкомпромісної опозиції і жорстким кейсам часів холодної війни», - сказав він. «Конкуренція не повинна перешкоджати співробітництву з питань, які стосуються всіх нас. Наприклад, ми повинні співпрацювати, якщо збираємося перемогти COVID-19 ».
При цьому важливим фактором буде залишатися той факт, що європейці будуть сумніватися в надійності американського партнерства, особливо з урахуванням триваючої популярності Трампа, політичної привабливості його політики «Америка перш за все» і його невиліковної ролі в республіканській політиці після його виправдання в Сенаті.

 

Читайте також:

Китай став головним торговим партнером Німеччини у 2020 році

Чи буде знижено вплив Китаю на американські університети?

 
Дивитись всі події