Головна » Новини і коментарі » 2021 » Атлантична Рада закликає оголосити війну офшорам і корупції

Атлантична Рада закликає оголосити війну офшорам і корупції

09.10.2021
1388

За Е. Маршалом

Викриття і покарання за корупцію всередині США і за кордоном може стати великою темою на порядку денному президента Дж. Байдена - не тільки тому, що така кампанія звертається до різних груп всередині країни, але також тому, що вона пов'язана з багатьма основними цілями, які він поставив перед Сполученими Штатами.
Випуск «Документів Пандори» на цьому тижні ще раз показав, наскільки легко багаті і впливові люди можуть приховувати гроші поза досяжністю слідчих і податкових органів своїх країн. Частина цих грошей надходить від хабарів, виплачуваних політикам підприємствами по всьому світу, в тому числі американськими.
«Корупція підживлює нерівність, викачує ресурси країни, поширюється через кордони і породжує людські страждання. Це не що інше, як загроза національній безпеці в двадцять першому столітті », - заявив Байден у вересні в Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. «У всьому світі ми все частіше бачимо, як громадяни демонструють своє невдоволення тим, що багаті й ті, хто мають хороші зв'язки, стають все багатшими і багатшими, беруть хабарі, ставлять себе вище закону, в той час як переважна більшість людей з усіх сил намагаються знайти роботу або нагодувати свою сім'ю, почати свій бізнес, або просто відправити своїх дітей в школу ».
Це більше, ніж просто слова. На початку цього року Білий дім опублікував меморандум з дослідження національної безпеки, який обіцяє розробити єдиний набір заходів з цього питання. Байден взяв на себе конкретні зобов'язання зосередити увагу на боротьбі з корупцією. Чому проблема набуває все більшого значення? Оскільки в останні кілька десятиліть економіка і фінансові системи відкрилися і припинили регулювання, прихильники глобалізації сподівалися, що вільні ринки стануть зброєю проти авторитарних влад. Але на практиці ці авторитарні діячі перетворили корупцію в зброю, використовуючи вільні ринки для власного збагачення і погрожуючи демократії.
Робота по боротьбі з корупцією може бути драматичною і помітною - включаючи арешти, санкції, конфіскацію активів, відмови у видачі візи і розслідування з використанням відкритих джерел для виявлення вкраденої власності, - але це не завжди так. Фактично, вона часто буває прихованою і складною політикою, яка включає розробку стандартів і законів про боротьбу з відмиванням грошей, створення корпоративної реєстрації, розвиток юридичного співробітництва тощо.
Однак, розміщення цих питань в центр зовнішньої і внутрішньої політики США означає визнання того, що глобалізований світ приніс великі витрати, а також великі вигоди. Це означає розгляд того факту, що глобальні відносини Сполучених Штатів безпосередньо впливають на добробут і інтереси їх громадян і опосередковано стосуються інтересів громадян інших країн. Поставити питання про боротьбу з корупцією не тільки як питання юридичне, а й як питання моральне важливо, оскільки пройшло кілька десятиліть з тих пір, як економічна глобалізація стала категоричним імперативом, однак наслідки цього переконання занадто часто ігнорувалися - на шкоду демократії.

 

Читайте також:

Як технології Четвертої промислової революції (4IR) змінять медицину

«Слуги» запускають відставку спікера, Саакашвілі в тюрмі: Топ-5 подій тижня

 
Дивитись всі події